okulary ochronne do pracy przy laserach CO2 i fiber


Okulary ochronne do pracy z laserami Co2 i Fiber

B-CO2-G

Nowy produkt

Okulary ochronne do urządzeń laserowych są niezbędnym elementem ochronnym do pracy z urządzeniami laserowymi.  Ochrona oczu przed promieniowaniem laserowym. 

Więcej szczegółów

650,00 zł

cena netto

Więcej informacji

Skorzystaj z dogodnego kredytu lub leasingu - skontaktuj się z naszym doradcą finansowym.

leasing efl

Liliana Tarnowska

tel. kom. +48 609 523 856  
mail: liliana.tarnowska@efl.com.pl

leasing getin bank

Karol Kośmider

tel. +48 607 301 212
mail: kkosmider@getinleasing.pl 

Klienci posiadający NIP UE płacą bez VAT ! 

Sprawdź swój NIP: tutaj

Okulary ochronne Bodor przeznaczone do pracy z urządzeniami laserowymi. Specjalistyczne szkła, zapewniające filtrację w określonym zakresie promieniowania, chronią wzrok operatora przed uszkodzeniem w wyniku działania energii lasera. Światło laserowe w zakresie od promieniowania widzialnego i niewidzialnego 400 nm do 1400 nm oświetla również wnętrze oka. Jego oddziaływanie powoduje rozegrzewanie siatkówki i niszczenie fotoreceptorów. Promieniowanie niewidzialne poniżej 400 nm i powyżej 1400 nm jest w dużym stopniu pochłaniane przez rogówkę i soczewkę oka, powodując ich uszkodzenie i prowadząc do poparzeń oraz rozwoju katarakty (lasery CO2). Operator wystawiona na działanie laserowe w szczególności niewidzialne dla ludzkiego oka, może być zupełnie nieświadoma jego szkodliwości.

Lasery niosą ze sobą tak silną energię, że nawet promieniowanie rozproszone czy odbite od powierzchni jest niebezpieczne dla oczu. Niewidoczne promieniowanie laserów takich jak CO2 jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie uruchamia odruchu mrugania, który osłonia oczy. Dzieje się tak ponieważ mechanizm obronny oka działa tylko w zakresie światła widzialnego i jest skutecznie oszukiwany przez lasery emitujące promienie niewidoczne.

ZESTAW ZAWIERA:

  • okulary zabezpieczające widoczne na zdjęciu
  • twarde etui zabezpieczające

REFERENCJE I OPINIE  

9 innych produktów w tej samej kategorii: