Lakier Pre Coat 2 sublimacja bawełna


199,99 zł Netto

Lakier podkładowy do sublimacji na tkaninach z włókien naturalnych: bawełna, jedwab, len.


Waga

Ilość • Bezpieczne płatności online Bezpieczne płatności online
 • Darmowa dostawa wybranych urządzeń Darmowa dostawa wybranych urządzeń
 • Najwyższa jakość dostarczanych produktów. Najwyższa jakość dostarczanych produktów.

Primer 2 (Pre Coat 2)

Lakier podkładowy przeznaczony do sublimacji na włóknach naturalnych.Primer 2 przygotowuje podłoże do transferu sublimacyjnego na bawełnę i inne włókna naturalne (jedwab, len, wełna). Jest opracowany na bazie wodnej dyspersji żywicy akrylowej. Lakier jest wodorozcieńczalny, a po wyschnięciu (polimeryzacji) staje się wodoodporny. Tworzy bardzo cienką, elastyczną, jednorodną i gładką warstwę polimerową na powierzchni mediów.

Przed zastosowaniem transferu sublimacyjnego na 100% bawełnę i inne włókna naturalne, należy pokryć lakierem całą powierzchnię przeznaczoną pod wydruk (Primer 2 jest bardzo odporny na pranie przez co należy go dokładnie nanieść na miejsce nadruku używając np odpowiednich form lub wzorców). Najczęstszymi sposobami pokrywania powierzchni lakierem jest zastosowanie:

 • sita (ten sposób zapewnia najbardziej równomierną warstwę lakieru),
 • wałka do gęstych lakierów akrylowych,
 • pistoletu na sprężone powietrze,

Prawidłowo polakierowana powierzchnia powinna wyschnąć. Proces schnięcia można przyspieszyć używając na przykład suszarki do włosów lub prasy o temperaturze około 160oC. Odległość od źródła ciepła powinna wynosić około 3cm. Sugerujemy także przeprowadzenie własnych testów, aby transfer sublimacyjny był optymalny. Zwykle temperatura transferu sublimacyjnego wynosi około 160oC, a czas transferu w przybliżeniu 30 sekund. Konieczne jest wypranie gotowego wydruku sublimacyjnego, aby stał się elastyczny. Jakość wydruku sublimacyjnego zależy głównie od grubości warstwy lakieru Primer 2. Zbyt cienko pokryta powierzchnia pod wydruk powoduje, że kolory po sublimacji nie są odpowiednio intensywne. Po transferze sublimacyjnym wydruk jest trwały. Jednak proces całkowitej polimeryzacji trwa około 72 godzin i właśnie po tym czasie trwałość wydruku jest najwyższa. 

Wydajność: w zależności od rodzaju tkaniny (jej grubości) i współczynnika adsorpcji: od 2 do 15 m2/kg

Rynek: Tkaniny białe i o pastelowych kolorach. Ciemne tkaniny powinny być najpierw pokryte bezbarwnym lakierem Primer 2 a następnie lakierem białym. Ta procedura zwiększa koszty przygotowania podłoża do sublimacji. Dostarczamy biały lakier Primer 2 zawierający dwutlenek tytanu.

Segmenty rynku:

 • Przemysłowe nadruki na odzieży sportowej przed jej zaszyciem
 • Niezadrukowane T-shirt'y do dalszej personalizacji
 • Dekoracje
 • Projektanci mody
 • Produkcja markizów

Dostępne ilości : 1L i 5L

Polecamy również zabezpieczenie wydruku płynnym laminatem Top Coat (dostępny w ofercie sklepu) przeznaczonym do tkanin, aby zwiększyć odporność na pranie.

Specyfikacja produktu do pobrania poniżej.

LC-PRI-02-1L